O książce

Wybrane opinie:

„Świetna książka, zaczytuje się w niej, nie mogę przestać o niej myśleć i analizować fakty niej ukazane polecam jeśli macie czas bo pochłania.”

„Czytałem z ogromnym zaciekawieniem. Oby jak najwięcej takich książek, bo dzięki nim można rozwijać się duchowo i umysłowo.”

„Bardzo ciekawa książka. Wymusza myślenie i determinuje refleksje. Polecam.”

 

Wstęp:

Podczas analizowania funkcjonowania rzeczywistości, pogłębiania naukowych zainteresowań i szukania sensu życia niechcący odkryłem 3 dowody na istnienie Boga, 24 dowody, że jesteśmy duszami chwilowo posiadającymi ciało oraz 7 dowodów na to, że życie tutaj jest czymś w rodzaju holograficznej symulacji – gry komputerowej (patrz ostatni rozdział). Koncepcja tej publikacji jest taka, by spróbować opisać to, co ważne i ma na nas wpływ, opierając się na nauce. Poruszam na przykład takie tematy, jak: prawa fizyki i biologii, systemy religijne, ateizm, satanizm, świadomość, miłość, szczęście, problemy, sny, wrażenie piękna, wiara, muzyka, poczucie humoru, seks i pieniądze. Wszystko udokumentowałem 594 przypisami. Nad książką pracowałem ponad 8 lat i włożyłem w nią ogrom wysiłku i zaangażowania, więc mam nadzieję, że będzie ona inspiracją i wiele wyjaśni.

 

Spis treści:

 1. Myśli > słowa
 2. Fizyka i biologia
 3. Ateizm
 4. Dusza czy świadomość?
 5. O tym, jak niechcący podważyłem swój ateizm
 6. Części wspólne
 7. Satanizm
 8. Miłość
 9. Nienawiść
 10. Piękno
 11. Sny
 12. Świat skonstruowany z motywacji
 13. Mój punkt widzenia
 14. Plastyczność na styku różnych rzeczywistości
 15. Sens życia
 16. Puenta